Weselne finanse

Wesele za darmo? Sprawdź sponsoring ślubny!

Wspaniałe wesele, z ogromną ilością gości i wymarzonymi atrakcjami. W dodatku wszystko całkowicie za darmo. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie! Takie możliwości daje bowiem coraz popularniejszy sponsoring weselny. Na czym on jednak polega i jakie haczyki zawiera?

Sponsoring weselny w teorii

Sposób funkcjonowania sponsoringu weselnego jest bardzo prosty. Przyszli nowożeńcy znajdują sponsora, który wykłada fundusze na zorganizowanie całego ślubu. W zamian zaś w czasie wesele wyeksponowane są jego materiały reklamowe.

Można więc powiedzieć, że jest to sytuacja typu win-win. W końcu wygrywają państwo młodzi, którzy organizują wspaniałe wesele za darmo. Zadowolony jest też sponsor, którego marka jest reklamowana w czasie weselnej imprezy.

Sponsoring weselny w praktyce

W rzeczywistości jednak namówienie sponsora na wyłożenie środków na wesele bywa niezmiernie trudne. Wymaga to ciężkiej pracy i sporej dawki szczęścia. Zorganizowanie ślubu to przecież wielkie koszty, a zyski z reklamy mogą być praktycznie zerowe.

W praktyce sponsoring weselny może być rozwiązaniem np. dla znanego blogera biorącego ślub, który będzie mógł zareklamować sponsora na portalach społecznościowych. Wesele sponsorowane to także liczne ograniczenia. Państwo młodzi muszą się bowiem zgodzić na wiele żądań sponsora, które mogą dotyczyć praktycznie każdego aspektu ceremonii ślubnej i weselnej.

Trzeba też brać pod uwagę to, że wesele sponsorowane może wywołać negatywne odczucia przynajmniej u niektórych weselnych gości. Nie da się bowiem ukryć, że jest to odejście od tradycyjnych wzorców.

Przygotowując się do ślubu, warto przyjrzeć się tematyce sponsoringu weselnego. W większości przypadków lepiej to jednak traktować jako swoistą ciekawostkę, a nie realny sposób na uzyskanie funduszy.

ashe