Weselne finanse

Wesele z oszczędności nowożeńców

Środki na wesele można zdobyć na przynajmniej kilka sposobów. Zorganizowanie go z własnych oszczędności może jednak przynieść zdecydowanie największą satysfakcję. Jakie plusy ma więc takie rozwiązanie?

Dlaczego wesele z własnych pieniędzy jest satysfakcjonujące?

Oszczędzenie przez parę zakochanych ludzi odpowiedniej sumy pieniędzy na wesele potrafi scementować związek równie mocno, jak sam ślub. W końcu polskie wesela są bardzo kosztowne, a więc trzeba długiego, ciężkiego i co najważniejsze wspólnego wysiłku, aby uzbierać odpowiednią sumę pieniędzy.

W dodatku państwo młodzi w takim przypadku mogą być w pełni samodzielni i zorganizować wesele w dokładnie taki sposób, w jaki chcą. Obędzie się więc np. bez nacisków ze strony rodziców.

Czy warto samodzielnie sfinansować wesele?

Ślub wyłącznie za własne pieniądze to powód do dumy. Z drugiej jednak strony nie zawsze warto czekać na zaoszczędzenie odpowiednio dużej sumy, jeżeli ma się inne możliwości np. wsparcie rodziców. W niektórych przypadkach na odłożenie odpowiedniej kwoty trzeba przecież poczekać naprawdę długo np. kilka lat. W innych zaś jednak trzeba poczekać, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie ma się innej możliwości na zorganizowanie funduszy.

Z pewnością jednak każda para powinna przynajmniej w części sfinansować własne wesele. Dzięki temu bowiem dużo bardziej je doceni.

ashe