Ślubne inwestycje

Jak wybrać salę weselną?

O ile w kościele spędza się relatywnie krótki czas, o tyle sala zabawowa jest centrum każdego wesela. Wybór odpowiedniej jest więc kluczowy. Trzeba się więc do tego przygotować, pamiętając o kosztach i tym, że terminy mogą być już zarezerwowane.

Jaka dużą salę wybrać?

Wielkość sali powinna być dopasowana do liczby gości. Jeśli sala będzie zbyt mała, to pojawiająca się ciasnota wpłynie negatywnie na to, jak będą się czuli goście. Zbyt duża zaś może nie sprzyjać budowie odpowiedniej atmosfery, ponadto będzie też nadmiernie kosztowna. Co gorsza, przy zbyt dużej sali łatwo będzie o wrażenie, że parkiet jest pusty.

Znaczenie ma jednak nie tylko sama wielkość sali, ale także właściwy układ. Wiele par decyduje się na sale z dość wyraźnie oddzieloną częścią taneczną i stolikową. Dzięki temu rozmowy gości nie są zakłócane przez muzykę.

Sprawdzając salę koniecznie trzeba też sprawdzić jej akustykę.

Jaka lokalizacja sali?

Z wyborem sali ślubnej jest trochę jak z działką budowlaną. Lokalizacja ma bowiem wielki wpływ na jej przydatność oraz cenę. Często najlepiej sprawdzają się sale na obrzeżach miast. Z jednej strony jest do nich blisko z kościoła, a z drugiej podmiejska sceneria zwykle dużo lepiej pasuje do ślubu niż ścisłe centra.

Jeśli jednak planuje się zorganizować ślub daleko od miasta, to ogromnego znaczenia nabierają sprawy logistyczne. Trzeba więc zapewnić transport albo odpowiednio poinstruować gości, tak żeby nie zgubili się gdzieś na trasie.

Wybierając sale, koniecznie trzeba też sprawdzić możliwości noclegowe najlepiej, jeśli znajdują się one dokładnie w tym samym miejscu.

Wyposażenia i udogodnienia

Dobra sala weselna powinna być wyposażona w klimatyzacje, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku organizowania wesela w letnich miesiącach. Uwagę należy zwrócić także na menu i na to, czy jest ono różnorodne. W końcu wśród gości upodobania kulinarne będą bardzo różne.

Oczywiście znacznie ma także wygląd sali. Warto sprawdzić, czy pasuje on do preferowanego stylu i czy będzie pasował do ozdób, jakie zamierza się wykorzystać.

ashe