Ślubne inwestycje

Jaki garnitur dla pana młodego?

Wybór garnituru to kluczowa decyzja dla przyszłego pana młodego. Często to jednak pani młoda podejmuje tutaj decyzje. W końcu odpowiedni garnitur musi być nie tylko szykowny, ale także pasować do stroju pani młodej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru?

Garnitur ślubny, podobnie jak suknia panny młodej, powinien spełniać szereg wymagań:

  • Być wykonany z dobrej tkaniny – to podstawa tego, aby dobrze wyglądał i aby pan młody czuł się w nim w pełni komfortowo.
  • Być w odpowiednim kolorze – panowie często wybierają czarne garnitury, które jednak bardziej pasują do pogrzebu niż wesela. Dużo lepsza będzie barwa dopasowana do temperamentu oraz odcienia skóry.
  • Dopasowanie do sylwetki – w większości przypadków garnitur spełni swoje zadanie. W przeciwnym wypadku pan młody może wyglądać nieco karykaturalnie.

Warto pamiętać, że garnitur ślubny powinien być także wyposażony w szereg dodatków. Spinki do mankietów, czy też elegancki zegarek potrafią bowiem dodać szyku. Oczywiście ogromne znacznie ma także dobór odpowiedniego krawatu lub muszki, paska oraz butów. Wszystkie te elementy powinny korespondować ze sobą stylistycznie i kolorystycznie, aby stworzyć jedną, spójną całość.

Nie obędzie się więc bez długich przygotowań oraz sesji w przymierzalni. W końcu wesele to dzień, w którym także płeć brzydka chce się prezentować ładnie.

ashe