Ślubne inwestycje

Dekoracja sali weselnej

Zazwyczaj Panna Młoda ma określoną wizję dotyczącą tego, jak ma wyglądać sala weselna. Niektóre pary nie chcą tracić czasu na samodzielne dekorowanie miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie, a inne wprost przeciwnie – wybierają kwiaty, świeczniki, obrusy i inne dodatki, spędzając nad tym mnóstwo czasu.

Jak dobrać dekoracje, aby pasowały do klimatu wesela i jednocześnie do ogólnego wystroju sali? Odpowiedź w tym artykule.

Czego nie robić?

Ten mini poradnik rozpoczniemy od wyliczenia tego, czego absolutnie nie powinno się robić przy dekorowaniu sali weselnej. Oczywiście każdy ma swój gust i własną wizję, ale nie zawsze to co sobie wymyślimy i pięknie wygląda w naszych wyobrażeniach, sprawdzi się w praktyce przy wielu gościach.

Przykładem mogą być płatki kwiatów na stole, które na początku będą wyglądały pięknie, ale niestety po kilku godzinach zwiędną i będą tylko odstraszały. Podobnie złym pomysłem są niedbale porozrzucane koraliki, wśród różnych potraw znajdujących się na stole. Zamiast nadać elegancji – będą sprawiały wrażenie nieładu i chaosu.

Kolejnym pomysłem od którego należy odchodzić, są dekoracje wykonane ze sztucznych kwiatów. Co prawda na pewno przetrwają one całą imprezę i nadal będą wyglądały tak samo pięknie na jej końcu, jak i na początku, ale wprowadzą atmosferę kiczu. Lepiej postawić na żywe kwiaty, ale na przykład mniejszą ilość, jeśli budżet nie pozwala nam na zakup większej sumy.

Należy także pamiętać o tym, aby nie przesadzić z dekoracjami. Kwiaty na stołach, świece, kokardy na krzesłach, bieżniki i winietki oraz inne dodatkowe upiększenia to o wiele za dużo. Lepiej zdecydować się na jedną lub dwie dekoracje, ale użyć ich w większej ilości.

Bardzo często sale weselne nie potrzebują dodatkowej ingerencji w ich wystrój. Miejsca przeznaczone specjalnie do imprez weselnych, wyglądają zazwyczaj pięknie bez żadnych “udziwnień”. Czasami lepiej postawić na klasykę i prostotę, bo zbyt dużo dekoracji wcale nie przynosi zamierzonego efektu.

Jakie dekoracje wybrać?

Jeśli Państwo Młodzi dzielą ze sobą jakieś wyjątkowe hobby, to warto to pokazać w wystroju sali weselnej.

Jeżeli jest to na przykład motoryzacja, to restaurację można udekorować, wieszając na jej ścianach plakaty ze sklepu Dear Sam, przedstawiające auta lub motocykle. Znaleźć tam można także wiele innych wzorów plakatów, dlatego na pewno każda Para Młoda znajdzie coś dla siebie.

Warto przy dekorowaniu sali używać sezonowych kwiatów – taka dekoracja będzie wyglądała bardzo elegancko i zarazem naturalnie.

Wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Należy zwracać uwagę na wzory oraz kolory i nie “upychać” nic na siłę. Czasami im mniej, tym lepiej.

Bardzo ważnym aspektem o którym często się zapomina, jest oświetlenie sali. Para Młoda powinna sprawdzić, czy w restauracji nie będzie zbyt ciemno (co może być utrudnieniem przy posiłku) lub zbyt jasno – światło nie może też razić gości w oczy.

Warto wykorzystać w dekoracji świece, które nadadzą atmosferę intymności i romantyczności.

Jeśli sala weselna ma pewne mankamenty i chcemy zasłonić jej mniej okazałe części, możemy użyć do tego białej, lekkiej tkaniny, która rozświetli wnętrze i nada mu elegancji.

ashe