Ślubne inwestycje

Jak wybrać zespół na wesele?

Wybór zespołu muzycznego to jedna z najważniejszych i najkosztowniejszych decyzji, jaką przychodzi podjąć przyszłym małżonkom. Na co więc zwrócić uwagę, aby w dobrej cenie zapewnić sobie i gościom świetną muzyczną rozrywkę?

DJ czy zespół?

Na ogół na weselu grana jest muzyka na żywo. To zaś ułatwia budowanie wspaniałej i indywidualnej atmosfery balu i idealnie wpasowuje się w tradycyjne klasyczne wesela.

DJ jest wybierany na wesele dużo rzadziej, w końcu każdy woli muzykę na żywo niż z playback-u. Warto jednak zauważyć, że postawienie na DJ ma wiele plusów i może się świetnie wkomponować w nowoczesne wesela o nieco luźniejszym wydaniu. Do zalet DJ zaliczyć należy:

  • Niższą cenę – zatrudnienie DJ, czyli jednej osoby na ogół jest znacznie tańsze niż angażowanie całego zespołu muzycznego.
  • Nieograniczony repertuar – DJ może puścić każdą piosenkę, w tym także tą, jaką zażyczą sobie goście w trakcie trwania zabawy.

<h3>Na co zwrócić uwagę?

Gusta muzyczne są bardzo, bardzo różne. To zaś sprawia, że wybór zespołu muzycznego bywa trudny. W samej branży można zaś spotkać bardzo różne zespoły, jedne w pełni profesjonalnie podchodzące do swojej pracy, a inne szukające okazji na łatwy i duży zarobek.

Każdy zespół należy więc dokładnie sprawdzić, przestudiowanie próbek z wcześniejszych ślubów to absolutna konieczność. Warto przyłożyć się także do spisania odpowiedniej umowy, w której będzie informacje o tym, że zespół będzie grał na żywo.

W obecnych czasach zespół muzyczny na wesele należy też wybierać z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. W przeciwnym przypadku można mieć bowiem ogromny problem z tym, aby znaleźć odpowiednich muzykantów na daną datę.

Duże znaczenie mają oczywiście także kwestie finansowe. Zwykle jednak nie warto sugerować się ceną. Drogi zespół wcale nie musi być bowiem lepszym wyborem.

ashe