Ślubne decyzje

Czego nie robić na weselu?

Ponoć człowiek najlepiej uczy się na błędach. Najlepiej jednak wnioski wyciągać z cudzych, a nie swoich błędów. Warto więc wiedzieć, czego należy unikać przy organizowaniu wesela, aby było ono naprawdę udane.

Siedzenie przy jednym stole

Na weselu znajduje się wielu różnych gości. Jedni są starsi, a inni młodsi. Jednych zna się na wylot, z innymi miało się niewielki kontakt w życiu. Państwo młodzi powinni jednak okazać atencję wszystkim zaproszonym.

Zamiast więc siedzieć tylko i wyłącznie przy jednym stoliku z najbliższymi, warto jest znaleźć choć chwilę na rozmowę z każdym gościem, który przybył do sali weselnej.

Rozdzieleni państwo młodzi

Ślub to dzień połączenia dwóch ser na wieczność. W tym dniu państwo młodzi powinni więc być ciągle blisko siebie. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba iść z nowym małżonkiem krok w krok, ale w dobrym tonie jest wspólne przebywanie podczas większej części wesela.

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie, np. dlatego, że przyjaciele pana młodego będą go próbować odciągnąć od pani młodej na wypicie alkoholu.

Nadmierne spożycie alkoholu

Jedno jest pewne, na polskim weselu z państwem młodych wypić alkohol będą chcieli absolutnie wszyscy. Małżonkowie muszą jednak zachować umiar, nie ma chyba nic gorszego niż upić się do nieprzytomności w dniu własnego ślubu.

Państwo młodzi powinni więc robić przerwy od alkoholu, dużo jeść i tańczyć. Dzięki temu ryzyko przesadzenia z trunkami będzie zdecydowanie mniejsze.

Nadmierna celebracja

Ślub to wyjątkowy dzień, w którym celebracja odgrywa wielką rolę. Piękna ceremonia w kościele, czy też przemowy pana młodego w sali weselnej to nieodłączny element większości ślubów. Warto jednak pamiętać, aby z tym nie przesadzić. W przeciwnym wypadku można bowiem szybko znudzić gości weselnych, co zaś zdecydowanie nie sprzyja dobrej zabawie.

Zmiany w planach tuż przed weselem

Często mówi się, że najlepsze imprezy to te nieco szalone i spontaniczne. W przypadku uroczystości takich jak wesele to powiedzenie nie ma jednak żadnego zastosowania. Wręcz przeciwnie, duże zmiany np. na tydzień przed weselem mogą tylko wprowadzić chaos. Wszystkie najważniejsze aspekty związane z przebiegiem ślubu oraz wesela powinny być już dokładnie ustalone przynajmniej na miesiąc przed jego rozpoczęciem.

Przekroczenie budżetu

Nie warto dawać się pokusie zwiększenia wydatków weselnych. To bowiem może mieć bardzo przykre konsekwencje. Na nową drogę życia lepiej wchodzić ze spokojem, a nie z perspektywą problemów finansowych.

ashe