Ślubne decyzje

Sztuka zapraszania na ślub

Podobno najważniejsze jest pierwsze wrażenie. W przypadku przygotowań do wesela wszystko zaczyna się zaś od zaproszenia gości. Jak więc ich zaprosić w odpowiedni sposób, tak aby zacząć budować przyjemną atmosferę jeszcze na długo przed dniem ślubu?

Kiedy zapraszać na ślub?

Wesele to wyjątkowy dzień, trzeba więc zrobić wszystko, aby mogli się na nim stawić wszyscy ci, na których zależy przyszłym nowożeńcom. Trzeba też mieć na uwadze, że na wesele zaprasza się gości z różnych zakątków kraju, a nawet zagranicy. Z tego względu często potrzebują oni czas na to, aby zorganizować podróż do miejsca wesela i np. załatwić urlop z pracy.

Zaproszenia należy więc wysyłać z odpowiednim wyprzedzeniem, czyli przynajmniej na kilka miesięcy przed datą ślubu.

Jak wręczać zaproszenia?

Na ślub najlepiej jest zapraszać osobiście. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy goście są rozproszeni po terytorium całego kraju. Warto jednak wręczać zaproszenia osobiście przynajmniej tym, którzy mieszkają w pobliżu.

Jeśli zaś komuś wysyła się zaproszenie pocztą, to warto później do niego zadzwonić, aby upewnić się, że na pewno do niego dotarło. Bardzo istotne jest również używanie odpowiednich słów, w czasie wręczania zaproszeń, by pokazać gościom, że są oni ważni dla przyszłych małżonków.

ashe